איטום

איטום הבית הוא אחד התחומים החשובים ביותר בענף הבניה, הוא גם התחום בו מתגלים מרבית הכשלים. על מנת להתמודד עם כשלי האיטום פירקנו את הבית למערכות כאשר לכל מערכת הותאם פרט איטום המתאים לבניה מתקדמת שיבטיח שתישארו יבשים גם בסערות הקשות ביותר. פרטי האיטום שלנו עוברים בדיקת הצפה של 72 שעות וניתנות עליהם 10 שנות אחריות.

איטום גג: גמישותו של שלד הפלדה מספק אתגרים למערכות איטום הגג ולכן חשוב לשים דגש על פרטי איטום המבוצעים כהלכה. בגגות שטוחים אנחנו משתמשים ביריעה כפולה בהסטה, יריעות חיזוק ופרט איטום מיוחד למעקה הגג (קופינג). בגגות רעפים מונחת יריעה נושמת מתחת לרעפים על מנת לאפשר נידוף אדים מתוך הבית תוך מניעה מוחלטת של חדירת מים לחלל הגג.

איטום חלונות: הפתחים בקירות הבית (חלונות ודלתות) הם נקודות הטורפה של מעטפת המבנה. ספי השיש שמתחת לחלון עשויים לרוב אבן טבעית שמאפשרת מעבר מים דרכה. למניעת כניסת המים דרך היקף החלון (גליף) אל תוך הבית פיתחנו פרט איטום יחודי הכולל שילוב של מדרגה, איטום ביטומני (על בסיס זפת) ואיטום צמנטי (על בסיס מלט) שמבטיחים מניעה מוחלטת של חדירת מים דרך החלונות.

איטום חגורות: חגורת הבטון ההיקפית של המבנה שקועה על פי רוב  בתוך הקרקע הטבעית שמקיפה את המבנה. אדמה זו מחזיקה מים ומהווה איום איטומי על המבנה. איטום משולב של החגורות עם חומר צמנטי וביטומני מספקת הגנה מושלמת בפני פגעי רטיבות ומונעת עליה קפילארית של מים בקירות המעטפת.

איטום חדרים רטובים: חשוב לאטום את חדרי הרחצה מפני יציאת מים מחלל הרחצה אל שאר חלקי הבית, אולם האתגר האמיתי הוא התמודדות עם אדי המים. בעת הרחצה נוצר לחץ אדים חיובי שמאלץ את חלקיקי המים אל תוך הקירות ותקרת חדר הרחצה. כאשר פוגשים האדים את הדופן החיצונית הקרה יותר של החדר נוצר עיבוי שמתבטא בטיפות מים זעירות בתוך הקיר. על מנת למנוע את העיבוי אנו משתמשים בקירות חדר הרחצה ביריעה ברירנית מאפשרת נידוף אדים מתוך הקיר החוצה ובכך אנו מונעים רטיבות והצטברות עובש בקירות החדר.

איטום קירות: על מנת למנוע עליית רטיבות בקירות הבית, אנו מגביהים את חיפוי הקיר ממפלס הרצפה (0.00) ומבצעים ניתוק מוחלט של לוחות החיפוי מהרצפה ובכך נמנעת באופן מוחלט עליה קפילארית של מים בקירות הבית. כל קירות המבנה מוגבהים אף הם מעל מפלס הרצפה ובכך נמנעת הגעת מים אל שלד הפלדה.

מדוע אוטמים את קורות המסד בהיקף המבנה?

מחוץ לקורות המסד ישנה בדרך כלל קרקע טבעית המכילה אחוז גבוהה של מים. אי איטום של קורות המסד או איטומן שלא כהלכה עלול לגרום לכניסה של מים אלו אל תוך המבנה, הצטברותם ברצפה ובקירות ויצירת נזקי רטיבות.

מדוע אוטמים את ספי החלון, הרי יש סף שיש?

סף השיש שמורכב בתחתית החלון עשוי מאבן טבעית שאינה אטומה למים. המים המחלחלים דרך האבן הטבעית יגיעו אל אדן החלון הבנוי ושם תחכה להם שכבת האיטום שתתעל אותם אל מחוץ למבנה.

האם חייבים לאטום חדרי רחצה גם בקומת הקרקע?

בהחלט. מים שנקווים על רצפת חדר הרחצה עלולים באין שכבת איטום לעבור לחדרים סמוכים. בתוך חדר הרחצה עלולה להיות עליה קפילארית של מים בקירות שתגרום לנזקים והתנפחויות ולהתנתקות אריחי הקרמיקה. כאשר מדובר בקומה שניה כמובן שיש לאטום כהלכה ואנחנו ממליצים על איטום כל הקומה וביצוע בדיקת הצפה של 72 שעות.