בידוד

חלק ניכר מן האנרגיה המושקעת בחימום וקירור הבית נאבדת דרך קירות המבנה, הגג והפתחים. בידוד מעטפת המבנה כהלכה מורגשת היטב כבר בחשבון החשמל הראשון. הבתים שנבנים על ידינו מבודדים יותר מפי 5 מהתקן הישראלי וחוסכים למעלה מ 50% מצריכת החשמל הביתית  במתבטאת בחיבכון של מאות שקלים בחודש.

בידוד טרמי: מעבר החום דרך המעטפת נעשית בשתי דרכים: הקרנה והסעה. על מנת לצמצם את מעבר החום דרך המעטפת אנחנו משתמשים בבידוד צמר זכוכית מינראלי משולב עם יריעת היפרפולינום. בידוד משולב זה מאט את הסעת החום דרך קירות המעטפת ומקרין את החום אל מחוץ למבנה כך שהוא מספק לביתכם מעטפת יעילה ביותר מבחינה אנרגטית.

בידוד אקוסטי: שלא בצדק יצא לקירות קלים מוניטין של בידוד אקוסטי גרוע. קירות מתקדמים שבנויים כהלכה מבודדים אקוסטית טוב יותר מאלו הבנויים בלוקים. בכדי לבודד את המבנה כהלכה אנו עוקבים אחר מספר קווים מנחים:

  1. ביטול מוחלט של כל תיבות התהודה במבנה: כל נפח קירות המבנה: מעטפת, תקרות, גגות, מעקות וקירות פנים ממולאים בצמר זכוכית על מנת להגיע לביטול מוחלט של תיבות התהודה.
  2. ביטול מעבר וויברציות: ניתוק חלקי המבנה אקוסטית זה מזה ומניעת חללים משותפים מקטינה משמעותית את מעבר הוויברציות דרך השלד ומקטינה משמעותית את מעבר הקול במבנה.
למה אני צריך בידוד? יש לי מזגן מעולה

אמצעי החימום והקירור של המבנה הם חשובים אולם לא יכולים לעשות את העבודה לבד. כאשר מעטפת המבנה מבודדת כהלכה המזגן עובד פחות וצריכת החשמל יורדת.

האם בידוד הטרמי יבודד גם את רעשי השכנים?

הבידוד הנפחי בו אנו משתמשים מבודד היטב גם טרמית וגם אקוסטית. שימוש כהלכה בחומרי הבידוד מספק בידוד טרמי ואקוסטי מעולה לקירות הבית ולמעטפת המבנה.

האם ניתן לשפר את הבידוד במבנה בנוי?

בהחלט. מערכות חיפוי ובידוד הקיר בהן אנו משתמשים מתאימות גם לחפוי קירות קיימים. ניתן להרכיב על גבי הקיר הקיים תשתית חדשה הכוללת חומרי בידוד ולוחות חיפוי ובכך לשפר את חזות המבנה וגם את בידוד המעטפת.