שלד פלדה

שלד פלדה

תפקידו של שלד המבנה הוא להחזיק את הגגות ותקרות הביניים ולהוות בסיס קונסטרוקטיבי איתן שיחזיק את המבנה לאורך שנים. יתרונו של שלד הפלדה הוא בגמישותו המאפשרת לו עמידות גבוהה בתזוזות קרקע. במקרה של רעידת אדמה או תזוזה מאסיבית של הקרקע עליה נמצא המבנה משמש שלד הפלדה כקפיץ הסופג ומשכך את הוויברציות המועברות מן הקרקע ובכך נשמרת שלמות המבנה. יתרון נוסף של שלד הפלדה הוא עובדת היותו חלול. את החללים שבית הניצבים המחזיקים את הקיר ניתן למלא בחומרי בידוד מתקדמים ובכך לשפר את הבידוד הטרמי והאקוסטי של המבנה.

המשקל של מבנה הבנוי בבניה מתקדמת נמוך משמעותית ביחס לאלטרנטיבות עובדה שהופכת את שיטת הבניה הזו לאידיאלית לתוספות בניה. עומס סטאטי נמוך יחסית מאפשר להוסיף קומות על גבי מבנים קיימים ללא צורך בחיזוק השלד הקיים ובצורה מהירה נקיה ופשוטה.

שאלה: האם יש אחריות על השלד?

בהחלט. אחד מייתרונותיה הבולטים של השיטה הוא עמידות השלד בפני תזוזות קרקע ופגעי מזג האוויר והסביבה. כל שלדי הפלדה מגובים באחריות יצרן.

שאלה: האם בניה בשלד פלדה מתאימה לאקלים הישראלי?

השמש הישראלית הקופחת בקיץ והקור והרטיבות ששוררים בחורף בהחלט מהווים אתגר עבור שיטות הבניה. הקדמה הטכנולוגית מאפשרת לנו לעבוד היום עם חומרים חסינים יותר ומתקדמים יותר ובכך לשפר את עמידותו של המבנה לאורך זמן בתנאי סביבה קשים. עמידותו וגמישותו של שלד הפלדה מאפשרות למבנה לעמוד איתן מול האלמנטים.

האם שלד הפלדה עמיד ברעידות אדמה?

שלד הפלדה הוא אלמנט חזק וגמיש המאפשר למבנה עמידות גבוהה בתזוזות קרקע ורעידות אדמה.  משקלו הנמוך של השלד מקטין את העומס שהוא מפעיל על התשתית ומאפשר למבנה לנוע עם הקרקע מבלי להיפגע או להיסדק.

שאלה: האם בניה עם שלד פלדה מהירה יותר?

בניה עם שלד פלדה מקצרת את זמן בניית שלד המבנה לשבועות ספורים בלבד ומאפשרת עבודת צוותים מקבילה לאורך תהליך הבניה. עבור מי שהזמן יקר לו בניה בשלד פלדה הוא פתרון אידאלי.

2016-11-14 09.17.40 (Custom)
house3 (Medium)